Почетна Вијести - актуелности Подршка пронаталитетној политици у општини Шамац

Подршка пронаталитетној политици у општини Шамац

Штампа

„Упркос чињеници да нам недостају финансијска средства у буџету ми смо ове године одлучили да донесемо Правилник о расподјели средстава за подршку пронаталитетној политици општине Шамац“ – изјавио је начелник општине Ђорђе Милићевић.

Милићевић је подсјетио да је општина досада имала Правилник који је подстицао рађање првог, другог, трећег и четвртог дјетета, те су давали једнократну новчану помоћ протеклих година, а тако ће бити и наредних година.

„Оно што је новост, јесте да ћемо дати подршку лијечењу стерилитета на подручју општине брачним паровима који имају ту врсту проблема. Расписаћемо јавни позив и подијелити два пута по 2.500 КМ како бисмо дијелом суфинансирали трошкове лијечења стерилитета“ – каже Милићевић.

Он је подсјетио да ће бити формирана комисија која ће бодовати, а предност ће имати брачни парови који се дуже времена лијече од стерилитета и жене старије животне доби.
Према ријечима начелника Службе за друштвене дјелатности Слободана Стојића сврха доношења Правиника је чињеница да на општини Шамац има око 15 брачних парова који се лијече од стерилитета.

Стојић је додао да на овај начин Општина жели да помогне паровима са овом врстом проблема, а који су прошли двије процедуре асистиране репродукције вантјелесне оплодње финасиране од Фонда РС.

Он је подсјетио да према већ постојећој одлуци о наталитету Општина за прво и друго рођено дијете издваја износ од по 100 КМ, за треће 1.000 КМ, а четврто 500 КМ, те новом Правилнику о расподјели средстава за подршку пронаталитетној политици доприноси већем наталитету у општини Шамац.

Последње ажурирано среда, 17 мај 2017 08:46

Додатне опције