Почетна Vijesti - aktuelnosti Podrška pronatalitetnoj politici u opštini Šamac

Podrška pronatalitetnoj politici u opštini Šamac

Štampa

„Uprkos činjenici da nam nedostaju finansijska sredstva u budžetu mi smo ove godine odlučili da donesemo Pravilnik o raspodjeli sredstava za podršku pronatalitetnoj politici opštine Šamac“ – izjavio je načelnik opštine Đorđe Milićević.

Milićević je podsjetio da je opština dosada imala Pravilnik koji je podsticao rađanje prvog, drugog, trećeg i četvrtog djeteta, te su davali jednokratnu novčanu pomoć proteklih godina, a tako će biti i narednih godina.

„Ono što je novost, jeste da ćemo dati podršku liječenju steriliteta na području opštine bračnim parovima koji imaju tu vrstu problema. Raspisaćemo javni poziv i podijeliti dva puta po 2.500 KM kako bismo dijelom sufinansirali troškove liječenja steriliteta“ – kaže Milićević.


On je podsjetio da će biti formirana komisija koja će bodovati, a prednost će imati bračni parovi koji se duže vremena liječe od steriliteta i žene starije životne dobi.
Prema riječima načelnika Službe za društvene djelatnosti Slobodana Stojića svrha donošenja Pravinika je činjenica da na opštini Šamac ima oko 15 bračnih parova koji se liječe od steriliteta.

Stojić je dodao da na ovaj način Opština želi da pomogne parovima sa ovom vrstom problema, a koji su prošli dvije procedure asistirane reprodukcije vantjelesne oplodnje finasirane od Fonda RS.

On je podsjetio da prema već postojećoj odluci o natalitetu Opština za prvo i drugo rođeno dijete izdvaja iznos od po 100 KM, za treće 1.000 KM, a četvrto 500 KM, te novom Pravilniku o raspodjeli sredstava za podršku pronatalitetnoj politici doprinosi većem natalitetu u opštini Šamac.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano sreda, 17 maj 2017 08:46  

Dodatne opcije