Почетна Вијести - актуелности Потписан споразум између општине и Удружења грађана за помоћ лицима са посебним потребама

Штампа

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић и предсједник Удружења грађана за помоћ лицима са посебним потребама Станислав Миловановић потписали су Споразум о суфинансирању рада и активности овог Удружења.

Иако је општина Шамац помагала и досада ово Удружење, ово је први пута да имају своју ставку у буџету, а на основу одлуке начелника и Кабинета начелника општине Шамац.

Према овом Споразуму Удружење грађана за помоћ лицима са посебним потребама има обавезу да организује и реализује креативну радионицу која би се одржавала два пута седмично у трајању од два сата и била би вођена од стране стручних лица, психолога и дефектолога.

„Циљ радионице је развијање и подстицање фине и грубе моторике, укључујући и разне физичке активности усмјерене на побољшање когниције, концентрације, пажње, перцепције, говора, памћења и мишљења, а све у сврху бољег интелектуалног функционисања дјеце у Удружењу – каже начелник општине Ђорђе Милићевић.

Он је додао да ће у оквиру креативне радионице Удружење организовати радионицу за родитеље гдје ће се укључити и сама дјеца.

„Овим би се помогло родитељима да превазиђу препреке са којима се сусрећу – каже Милићевић додајући да ће се средства предвиђена Уружењу дозначавати у једнаким мјесечним износима, почев јуна мјесеца 2017. године за мај мјесец.

Последње ажурирано среда, 17 мај 2017 09:14

Додатне опције