Почетна Вијести - актуелности Формиран Савјет за привреду

Формиран Савјет за привреду

Штампа

У Шамцу је конституисан Савјет за привреду путем кога ће Општинска управа остварити директну комуникацију са привредницима.

За предсједника Савјета именован је начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић, који је најавио да ће са привреднима бити одржавани састанци свака два мјесеца како би разговарали о проблемима са којима се суочавају.

Желимо да видимо шта Општинска управа може да уради како би привредницима било олакшано пословање, рекао је Милићевић.

Он каже да је локална администрација у протекла три мјесеца евидентирала све објекте у власништву општине, затим грађевинске површине, те објекте у власништву приватника који су спремни да их продају или дају у закуп потенцијалним инвеститорима.
Милићевић је подсјетио да је прошле седмице донио Правилник о подстицајима за запошљавање, којим су предвиђени подстицаји од 1.500 КМ за запошљавање лица са високом и вишом стручном спремом у производним услужним и занатским дјелатностима, те од 1.000 КМ за лица са средњом и нижом стручном спремом.

Предвиђено је да потенцијални инвеститори на овом подручју за набавку нове опреме добију помоћ до 5.000 КМ, која би била исплаћена на основу приложене фактуре, каже Милићевић.

Он истиче да је циљ да Општинска управа буде стављена у функцију привредника, што ће бити тест за локалну власт у наредном периоду.

Водимо разговоре са трговачким центрима да дођу на шамачко подручје, а осим тога требало би мало ојачати и производни дио, рекао је Милићевић и додао да је сигуран да ће бити помака.

Начелник Одјељења за привреду Светозар Евђић каже да је формирање Савјета за првиреду само први корак, јер ће наредне седмице бити формиран и савјет за пољопривреду.

Он истиче да ће ова два савјета радити одвојено, али по потреби и заједно како би презентовали привредне потенцијале општине.

Сви они који желе да инвестирају на овом подручју су добро дошли и имаће пуну подршку Општинске управе. На нама је да олакшамо инвестирање, рекао је Евђић.

Он каже да је врло брзо свима бити доступан и водич за инвеститоре на подручју општине Шамац.

Надамо се да ћемо у овом мандату од 2.500 незапослених успјети да запослимо њих 500, рекао је Евђић.

Састанку Савјета за привреду присуствовали су и представници Свјетске банке који у задња три мјесеца помажу у сегменту промоције.

Привредни савјет окупља најеминентније привреднике са подручја Шамца ради њиховог учешћа у процесу унапређења пословног окружења у општини.

Активности савјета су подржане Пројектом привлачења инвестиција и унапређења пословног окружења на локалном нивоу у БиХ „LIFE“ којег импементира Групација Свјетске банке у пратнерству са Британском амбасадом у Босни и Херцеговини.

Последње ажурирано четвртак, 18 мај 2017 14:19

Додатне опције