Презентација савремене технологије њемачке фирме „Алфакат“

У Шамцу је представљена технологија прераде отпада из којег се добија гориво или електрична енергија.
Ријеч је о савременој технологији њемачке компаније „Алфакат“ којом се отпад претвара у нафту и електричну енергију.
Начелник Службе за локално-економски развој у општини Шамац Предраг Недић рекао је да је данашња презентација уприличена да се представи ова њемачка технологија, а све у циљу да би се та технологија увела у ово подручје које би имало користи од тога.

Представник фирме „Алфакат“ Миљенко Радишић рекао је да се од збрињавања кућног отпада, који сви стављају у канте, добија између 400 до 600 литара нафте од тоне смећа, а укупно 4,5 киловата добије се од литре такве нафте.
Он каже да коришћењем ове технологије не настају гасови и нема никаквих отпада послије.
Према његовим ријечима, ово је почетак договора са општинама у БиХ.

Он се нада да ће оне прихватити изградњу постројења на овим подручјима јер је ова фирма за изградњу постројења у већини случајева обезбиједила новац, а шансу за посао би добио значајан број људи.
Презентацији су присуствовали начелници сусједних општина.
Презентацију је организовала Агенција за унапређење страних инвестиција, у сарадњи са општином Шамац.