Одржан традиционални светосавски турнир у Обудовцу

У Дому „Милан Јелић“ у Обудовцу одржан је традиционални 24. пореду светосавски шаховски турнир на којем је учествовало 40 шахиста из Обудовца, Бијељине и Дворова.
Недо Симић, предсједник Шаховског клуба „Црвена звијезда“ из Обудовца, организатора турнира, навео је да се играло фер у три групе - пионири, омладинци и сениори.

Сениорима су додијељене новчане награде, омладинцима и пионирима медаље, а свим учесницима захвалнице.
Начелник службе за друштвене дјелатности Слободан Стојић истакао је да је општина увијек подржавала младост, а тако ће и наставити.

У конкуренцији сениора прво мјесто и 100 КМ припало је Триви Томанићу, 50 КМ Цвики Зорановићу и 30 КМ Иличић Новаку, свима из Обудовца.

Медаљу и пехар за прво мјесто у конкуренцији омладинаца понијела је Драгица Симић, и по медаљу Илија Ристић за освојено друго мјесто и Душан Јоксимовић за треће мјесто.

У конкуренцији пионира медаље су добили Хелена Гајић за прво мјесто, Синиша Максимовић за друго и Тамара Симић за освојено треће мјесто.
Покровитељ турнира био је Спортски савез општине Шамац.