Почела подјела хуманитарне помоћи

У Црвени крст у Шамцу је допремљено четири и по тоне хуманитарне помоћи, коју су обезбиједиле Међународна хуманитарна организација „Нови хоризонти“ (Nuovi Orizzonti) из Читлука и организација „Краљица мира“ (Regina della Pace) из Италије за 225 социјално угрожених становника у повратничким мјесним заједницама на подручју ове општине.

Ријеч је о прехрамбеним и хигијенским пакетима, медицинским помагалима и одјећи који су допремљени посредством Министарства расељених лица и избјеглица Федерације БиХ (ФБиХ).
Замјеник начелникa општине Шамац Ђуро Ивановић каже да је ова помоћ резултат контаката са федералним министарством.
„Помоћ ће допринијети ублажавању материјалних проблема повратника у општини Шамац“, каже Ивановић.

Координатор за рад двије хуманитарне организације Јаков Шимовић рекао је новинарима да се „Нови хоризонти“ и „Краљица мира“ сваке године обрате Министарству расељених лица и избјеглица ФБиХ како би добили информације у којем подручју је помоћ најпотребнија.
„Ово је наша шеста посјета Посавини. Били смо у Вукосављу и Оџаку, а данас смо, на приједлог помоћника ресорног министра Здравка Беље, дошли у Шамац“, навео је Шимовић.
Он је истакао да је приоритет организација „Нови хоризонти“ и „Краљица мира“ да доставе помоћ људима којима је то потребно, без обзира на вјерску, националну или било коју другу припадност.

Представник Црвеног крста у Шамцу Александар Панић нагласио је да ће помоћ бити подијељена у повратничким мјесним заједницама на основу спискова и критеријума Црвеног крста.
„Улога Црвеног крста у овим активностима је да пружи логистичку подршку за смјештање робе у магацине, као и дистрибуцију у мјесним заједницама, што радимо у сарадњи са предсједницима савјета мјесних заједница“, каже Панић.