Почео са радом Центар за његу и помоћ старима и болеснима

У просторијама Црвеног крста у Шамцу данас је са радом почео Центар за његу и помоћ старим и болесним лицима, чиме је почела и реализација пројекта „Здравље и старење“, који финансирају швајцарски Црвени крст са 107.000 КМ и општина Шамац са 50.000 КМ.
Секретар Црвеног крста Даница Радуловић рекла је да имају 20 пријављених корисника, које ће његоватељица из Центра обилазити у кући пет дана у недјељи.

„То су људи који живе сами, стари, болесни, а не би вољели да иду у старачке домове“, навела је Радуловићева.
Координатор Сарафина Вилушић рекла је да је реализација пројекта почела два мјесеца након потписивања споразума између Црвеног крста, општине Шамац и швајцарског Црвеног крста.

Она је навела да су просторије у Црвеном крсту Шамац у којима се налази Центар за његу и помоћ реновиране, те да један сат рада његоватељице тренутно кошта 3,5 КМ, а реална цијена услуга показаће се у будућности.
Водитељ Центра за његу и помоћ у кући Драгана Софреновић рекла је да је Шамац пета општина у БиХ гдје је покренут овај пројекат.

„Овај посао ми много значи. Желим да своје знање и труд посветим овом послу да би старим и немоћним лицима помогла и остварила се у свом даљем раду“ – каже Софеновићева.
Реализација пројекта „Здравље и старење“ трајаће до 2020. године.