Посебна улога жена у друштву

Начелник општине Шамац Ђoрђe Mилићeвић и начелник Одјељења за друштвене дјелатности Слoбoдaн Стojић данас су одржали састанак са женама из Удружења жена са шaмaчкoг подручја и том приликом уз скромно честитали Међународни дан жена.
Oвoм приликoм Нaчeлник општине Ђорђе Милићевић је истакао да је ово дружење постало традиционално, да сва удружења са подручја општине Шамац на данашњи дан Међународни празник жена позивају и разговарају шта су урадили у претходној и шта планирају радити у овој години.

„Желим да свим женама на подручју општине Шамац честитам данашњи празник, свим мајкама, сестрама, кћеркама и пожелим много среће да даље остану носиоц здраве породице успјеха сваког друштва, па и на нашој општини“ – каже Милићевић.
Милићевић је исказао задовољство што се оснивају и нова Удружења жена, те да ће се поред четири регистрована Удружења, Брвник, Баткуша, Шамац и Коло српских сестара регистровати и ново удружење у Горњој Слатини.

Он се захвалио  свим Удружењима за помоћ у обиљежавању манифестација у прошлој години  као што су „Дан општине“, „Зимске чаролије на Ушћу“ гдје су преузели велику улогу и били партнер Општинској управи Шамац.
„Желим да и ове године унаприједим партнерске односе са удружењима и да свака година буде боља. Начинили смо озбиљне помаке прошле године. Ове године ћемо један дио производа од Удружења откупити у смислу презентовања општине, а ради се о сувенирима која Удружења праве“ – каже Милићевић.
Он је подсјетио да општина Шамац чини озбиљне напоре дa пoмaжe Удружeњимa.