Значајно његовати дух антифашизма

Клуб историчара „Посавина“ организовао је у Шамцу, поводом 9. маја - Дана побједе, предавање на којем је истакнут значај његовања духа антифашизма.
Историчар са Филозофског факултета Универзитета у Бањалуци Славојка Бештић Бронза рекла је да је неопходно да посебно млади његују дух антифашизма.

„Млади треба да препознају фашизам да би могли да се боре против њега. Битна је едукација кроз школе и кроз цјелокупно друштвено дјеловање да би наставили да његују дух антифашизма“, навела је Бронза.
Члан Клуба историчара „Посавина“ Мирослав Бабић истакао је да је овај клуб формиран ради проширивања знања о историји, те доприноса развоју културе, традиције и обичаја.

„Бавићемо се промоцијом књига, настојати да организујемо разна такмичења у основним и средњим школама и контактирати удружења историчара и у другим земљама“, навео је Бабић, који је и студент историје на Филозофском факултету у Бањалуци.
Он је захвалио општини Шамац која је генерални покровитељ предавања.