Почетна Скупштина општине Предсједник Скупштине

Предсједник Скупштине општине

Штампа

Predsjednik Skupštine opštine Šamac Đuro Ivanović rođen je 13. avgusta 1959. godine u Bosanskom Šamcu. Stalno nastanjen u Grebnicama, opština Šamac. Završio Višu školu za socijalne radnike, zanimanje-socijalni radnik. Položio stručni ispit za rad u organima državne uprave.

Član je HSS-NHI u kojoj obavlja sledeće funkcije:

• predsjednik općinskog odbora,
  • predsjednik Regionalnog odbora Šamac - Pelagićevo,
  • član Predsjedništva stranke.

U Skupštini opštine Šamac obavlja dužnost Predsjednika Komisije za propise i član je Komisije za regionalnu saradnju.

Na lokalnim izborima za odbornike u Skupštini opštine Šamac održanim 5.10.2009.godine učestvovao kao nosilac izborne liste Hrvatske koalicije koja je osvojila dva mandata, Marijan Tunjić-165 glasova i Đuro Ivanović-253 glasa.

U periodu 2008-2012. obavljao funkciju Potpredsjednika SO-e Šamac, a 31. novembra 2012. ponovo izabran za Potpredsjednika Skupštine opštine na mandatni period Skupštine.

Stručna usavršavanja:

-          položen stručni ispit za rad u organima državne uprave

Ostali podaci o društvenim aktivnostima i angažovanju :

-          Član Udruženja povratnika „Posavsko jedinstvo“

-          član Udruženja poljoprivrednika i korpara Šamac

-          član savjeta Mjesne zajednice Grebnice.

Kontakt:

Додатне опције