Парастос команданту седмог батаљона Друге посавске бригаде из Шкарића

На мјесном гробљу у шамачком насељу Шкарић је служен парастос команданту Седмог батаљона Друге посавске бригаде Војске Републике Српске Милошу Богдановићу, погинулом у Лаништима код Брчког прије 25 година.
Вијенце су положили породица Богдановић, представници мјесне Борачке организације и мјесне заједнице Шкарић, те представници Општине Шамац.

Потпредсједник Скупштине општине Шамац Јово Недић истакао је да је Богдановић дао за слободу и Републику Српску оно најдрагоцјеније - свој живот.
„Никада не смијемо заборавити жртву коју су наши борци дали за оно у чему ми данас уживамо. Морамо са поштовањем да их се сјећамо и одајемо пошту и да бринемо о породицама погинулих“, рекао је Недић.
Он је додао и да се према одлуци Борачке организације Републике Српске посебни парастоси служе погинулим командантима, међу којима је Милош Богдановић са овог подручја.
Командант Милош Богдановић погинуо је у 35. години у Лаништима код Брчког.