Општински фонд солидарности уручио једнократне новчане помоћи студентима

Представници општинског Фонда солидарности (ОФС) у Шамцу поводом новогодишњих и божићних празника, уручили су по 100 КМ за 50 студената који су дјеца чланова овог фонда,  50  новогодишњих пакетића, те 15 божићница,  у укупном износу од 7.000 КМ.
До Божића ће за 15 чланова Фонда - породицама погинулих бораца, ратним војним инвалидима и демобилисаним борцима, бити додијељено по 100 КМ за куповину печеница.

Предсједник Управног одбора Фонда солидарности Ана Благоичевић рекла је да већ 12 година   ОФС пред новогодишње и божићне празнике окупља дјецу  члановa ОФС и уручују им симболичне новчане помоћи.
„Овом подјелом је обухваћено 50 студената, дјеце чланова ОФС из борачких категорија, породица погинулих бораца, ратних војних инвалида и демобилисаних бораца“ – каже Благоичевићева.
Предсједник Скупштине општине Николина Шкрбић каже да Општина Шамац води рачуна о својим будућим генерацијама, тако да посебно подржавају данашњу активност Фонда.
Шкрбићева је додала да је ОФС основан 2007. године, те да се из општинског Буџета на годишњем нивоу издваја 2.500 КМ.
„Поред тога већина радника општинске управе, као и одборници Скупштине општине на добровољној бази издвајају одређена финансијска средства“ – каже Шкрбићева.