Одржана V сједница Савјета за пољопривреду

У општини Шамац одржана V сједница  Савјета за пољопривреду, на којој се највише расправљало о трећој и четвртој тачци дневног реда, а тичу се новог Правилника о подстицајима у пољопривреди и пројеката који се реализују кроз ИФАД програм.

Сваке године начелник општине, по основу Закона о локалној самоуправи, доноси нови Правилник о подстицајима за развој пољопривреде и села, који је већ припремљен у форми приједлога а рађен је по основу прошлогодишњег у који су уграђене допуне везано за воћарску производњу.
Циљ ових измјена је да што већи број наших пољопривредника може да конкурише и оствари право на ова подстицајна средства.
Било је и сугестија од стране чланова Савјета да се различити лимити за различите гране производње доведу у исту раван.

У оквиру ИФАД програма кроз изградњу сеоске инфраструктуре, општина је кандидовала више пројеката који су реализовани и који су у завршној фази а тичу се изградње артершког  бунара и асфалтирања у укупној вриједности око 400.000,00 КМ.
Поред ових пројеката, општина је подржала и низ пројеката који се реализују преко удружења, а тичу се набавке пластеника, ситне и крупне механизације, основног стада и производних пакета за индивидуалне пољопривредне произвођаче.