Пензионерке из Удружења пензионера прославиле 8. март (ФОТО)

Удружење пензионера Шамац је први пут организовало прославу 8. марта уз богат културно забавни програм, а чланицама су, осим цвијећа, додијељене и три награде.
Цвијеће пензионеркама подијелио је начелник службе за друштвене дјелатности и послове Цивилне заштите Шамца Слободан Стојић, који је честитајући 8. март истакао добру сарадњу са овим Удружењем.

Предсједник Удружења пензионера Љубомир Чордашевић рекао је да се на славље одазвало око 55 пензионерки, те да је ово дружење увертира за већа дружења која су у плану Удружења за ову годину.
"Планирали смо два излета, за Дан старих лица - 1. октобра, планирамо шахијаду и доминијаду поводом Дана општине у априлу, а у мају ћемо бити и домаћини међуопштинског такмичења у шаху пензионерима из седам општина", рекао је Чордашевић.
Он је навео да им је као и увијек за организацију данашње прославе помогла општина Шамац.
Чордашевић је додао да су данас обезбиједили награде за најстарију пензионерку која је одвојила вријеме и дошла да се дружи, за најмлађу и пензионерку која живи у најудаљенијој мјесној заједници.
Ученици Основне школе из Шамца рецитовали су пјесме о мајкама, а Културно-умјетничко друштво "Шамац" извело је сплет кореографија и на крају су са њима сви заиграли, те наставили славље уз бенд.