Одржана скупштина Црвеног крста Шамац

Шамачки Црвени крст ће у сарадњи са швајцарским Црвеним крстом у БиХ, чије је сједиште у Тузли, наставити и у овој години да реализује пројекте "Здравље и старење - њега и помоћ у кући" и "Управљање ризицима од катастрофа на нивоу заједница", речено је на данашњој сједници Скуштине општинске организације.
Ови пројекти биће реализовани до 2020. године, а на данашњој сједници у Шамцу усвојен је и извјештај о раду у 2018. и план рада за 2019.

Предсједник Скупштине Црвеног крста у Шамцу Озрен Станимировић рекао је да су прошле године испунили све зацртане циљеве, а радили су и на омасовљењу подмлатка и омладине ове организације, што ће наставити и у овој години.
"Имамо велики број волонтера, више од 30 који раде активно, а по потреби дође их много више. Обиљежили смо недјеље Црвеног крста, туберколозе и др. Радили смо здравствено просвјећивање, те реализовали три добровољне акције давања крви у којима је учествовало више од 250 лица и прикупљено више од 200 доза крви", навео је Станимировић.
Он је подсјетио да Црвени крст сваке године организује такмичења за ученике основних и средњих школа о различитим темама, попут познавања покрета Црвеног крста, мина и указивања прве помоћи.
"Врло успјешно реализујемо све програме, а трудићемо се да буде још боље", додао је Станимировић.

Станимировић је подсјетио да шамачки Црвени крст има и волонтере који су дио групе спасилаца.
"Имамо екипу спасилаца која је обучена, али имамо мали проблем - немамо довољно средстава да би одржавали редовно вјежбе, што ће у овој години бити активирано јер је то посао који се мора тренирати. Сваке године се повећава број волонтера и омладинаца и све их је више, а то нам омогућава да боље радимо", истакао је Станимировић.
Он је поручио да ће у овој години испоштовати све традиционалне активности, али и радити на увођењу нових садржаја рада, повећању броја чланова, омасовљењу волонтера, те формирању нових мјесних организација у школама и мјесним заједницама.