Одржан семинар за тренере

Млади таленти се активним укључивањем у спорт ослобађају порока, те постају здрави и успјешни људи, истакнуто је у Шамцу на семинару за фудбалске тренере из ове и околних општина Републике Српске, Федерације БиХ и Хрватске о теми "Визија развоја дјечијег фудбала у БиХ".

Предавање је одржао у сали Хотела "Плажа" декан на Факултету за физичко васпитање у Сарајеву Мунир Таловић, који је рекао да се радо одазвао позиву, те да му је драго што се улаже у младе таленте да се активно укључе у спорт.
"Када препознају таленте тренери их селектују и усмјеравају на више нивое, а они који су нижег капацитета неће имати пороке, биће здрави људи и дати допринос фудбалу", навео је Таловић, који је и директор за едукацију тренера по УФ програмима у Фудбалском савезу БиХ.
Он је рекао да је најважнија метода да се све ради кроз игру, без обзира на узраст дјеце, а тренери су ту да препознају најбоље.

Семинар је одржан у оквиру обиљежавања 100 година рада и постојања Фудбалског клуба (ФК) "Борац".
Члан Управе ФК "Борац" Слободан Сјенчић рекао је да ће сутра и у недјељу, 9. јуна, бити одржан Турнир омладинских селекција 2008. и 2004. годишта на градском стадиону у Шамцу, гдје учествују млади фудбалски клубови из Београда, Осјека, Тузле, Приједора, Бијељине и Шамца.
Он каже да ова активност претходи Турниру омладинских селекција 2008. и 2004. годиште која ће се одржати у вријеме викенда на Градском стадиону у Шамцу.

Сјенчић је поздравио присутне у име начелника општине, организационог одбора за прославу јубилеја те овом приликом Таловићу уручио Монографију посвећену стогодишњици ФК "Борац".
Тренер са "Б" лиценцом Младен Радовић истакао је да је семинар користан за тренере који раде са дјецом, те се нада да ће Шамац оваквим семинарима добијати све више тренера са лиценцом, који ће помагати младима.