Одржан Концерт српско – руског пријатељства

У Шамцу је, у организацији Културно-умјетничког друштва (КУД) "Шамац", одржан концерт српско-руског пријатељства.
На концерту су се представили руски Центар традиционалне културе "Исток" Падољск/Москва, шамачки Хор "Херувими" и Јована Секулић из шамачке Школе традиционалног пјевања и КУД "Шамац" из Шамца.

Претходно је у Галерији "Просвјете" организовано дводневно дружење, као и пријем у општини Шамац гдје су представнике ансамбла "Исток" угостили предсједница Скупштине општине Николина Шкрбић и начелник Службе за друштвене дјлатности и послове цивилне заштите Слободан Стојић.

Руководилац Центра традиционалне културе "Исток" Елена Бесонова Владимировна рекла је да је први пут у Шамцу, те да пријатељство са КУД-ом "Шамац" траје од 2010. године.
"Пјевамо народне пјесме, поштујемо наше народне обичаје и трудимо се да задржимо традицију руског народа. Српско-руски коријени су слични. Дошли смо да бисмо се још више зближили", истакла је Владимировна.
Она је додала да су чланови КУД-а "Шамац" већ боравили код њих.

Предсједник КУД-а "Шамац" Младен Радовић рекао је да су добили позив да поново гостују у Москви, те да са њима дођу и представници општине Шамац, ради још боље културне, привредне и друге сарадње.
"Постоји размишљање да се Падољск и Шамац у наредном периоду братиме. Желимо да заједно пошаљемо јасну поруку пријатељства", нагласио је Радовић.
Представници Клуба историчара из Шамца током дружења су презентовали историјат кроз период руско-српског пријатељства од 12. вијека до данас.