Завршен Међународни фудбалски турнир за петнаестогодишњаке

У Шамцу је у недјељу 9. јуна завршен Међународни турнир за фудбалере рођене 2004. године.
Побједник је београдски Рад који је у финалу савладао тузланску Слободу са 2:0.
Захваљујући голману Алекси Кертићу, шамачки Борац је након бољег извођења једанаестераца освојио треће мјесто.

Чланови Организационог одбора манифестације Слободан Сјенчић и Рајко Курешевић уручили су медаље свим актерима турнира, а Мишо Дервенић је уручио признања најбољег играчу, голману и првом стријелцу.
Пехаре капитенима три првопласирана тима уручио је Даринко Јефремовић, предсједник Скупштине ФК Борац Шамац.

„Изузетно ми је драго да сам најсигурнији голман. За младог спортисту значи ми много. Јер, добио сам га у свом раду. Хвала саиграчима, тренерима, свима у Борцу. Са њима све ово дијелим. Навијам за Црвену звезду, али моје је да мислим на Борац и да догурам најдаље што могу“, поручио је Алекса Кертић, најбољи голман турнира, чувар мреже шамачког Борца.

У јакој конкуренцији шест клубова из региона, Душан Ћоровић из Рада је изабран за најбољег турнира манифестације.
„Хвала Шамчанима на дивном дочеку. Ово признање ме чини срећним. Хвала тренеру Николи Маркићу, саиграчима. Мој Рад и ја имамо разлога да се радујемо, побиједили смо“, рекао је Ћоровић.

Дино Суљић из тузланске Слободе био је први стријелац турнира.
„Жао ми је што моја Слобода није побиједила, али заустављени смо од Рада. Били су бољи, руку на срце. Хвала Борцу и Шамцу на срдачности. Било нам је прелијепо, видјећемо се неком другом приликом“, поручио је Суљић.
У суботу ће сениори Борца и селекција Републике Српске (У-23) одиграти утакмицу пријатељства, а два дана касније на програму је пријатељска утакмица ветерана Борца и београдске Црвене звезде.
Стоти рођендан Борца донијеће још низ манифестација и свечаности.

ГРУПА „А“:

Рад Београд – Олимпија Осијек  4:0
Рад Београд – Борац Шамац  2:0
Олимпија Осијек – Борац Шамац  0:2

ГРУПА „Б“:

Слобода Тузла – Рудар Приједор  1:0
Слобода Тузла – Сарајево  3:1
Рудар Приједор – Сарајево  0:0

5. мјесто: Олимпија Осијек – Сарајево 1:3
3. мјесто: Рудар Приједор - Борац Шамац 1:1 (пеналима 3:5)
1. мјесто: Рад Београд – Слобода Тузла 2:0

Најбољи играч турнира: Душан Ћоровић (Рад Београд)