Обавјештење за грађане и пчеларе

„Еко Бел“ доо Лакташи и општина Шамац обавјештавају грађане и пчеларе да ће дана 17.06.2019. године у вечерњем термину од 19:00 до 23:00 часова и дана 18.06.2019. године у јутарњем термину од 04:00 до 07:00 часова, ради заштите здравља грађана, предузеће за санитарно-еколошку заштиту, извршити акцију сузбијања одраслих форми комараца са земље.
Акцијом сузбијања комараца ће бити обухваћени следећи дијелови територије општине:
Градско подручје општине Шамац, МЗ Засавица; МЗ Обудовац I и II, МЗ Писари; МЗ Крушково Поље; МЗ Горња и Доња Црквина, МЗ Тишина, МЗ Турсиновац, МЗ Шкарић, МЗ Горњи и Доњи Хасић; МЗ Горња, Доња и Средња Слатина; МЗ Гајеви, МЗ Корница; МЗ Лугови, МЗ Гребнице; МЗ Брвник; МЗ Ново Село; Жандрак; Насип; насеље Јасеник, Ушће Босне.

Упозоравају се пчелари да у наведене дане у дефинисаним терминима предузму све потребне мјере за заштиту пчела а оне се састоје у наткривању пчелињих друштава картоном или другим приручним средствима.
У случају лоших временских услова, грађани ће путем средстава информисања бити благовремено обавијештени о накнадном термину акције.

Одјељење за привреду и
инспекцијске послове