Пријем и забава за ученике са Косова

У Шамцу је организован пријем за 60 дјеце са Косова и Метохије из братске општине Липљан, а потом и приређена забава у којој су учествовали Плесни клуб "Принцес" и етномузиколог Јована Секулић са својим ученицима и пјесмама о Косову.
Поздрављајући окупљене предсједник Скупштине општине Николина Шкрбић истакла је да општина Шамац већ пет година учествује у пројекту "Спојимо дјецу са Косова и Метохије и Републике Српске".

"Трудићемо се да им ових седам дана које проведу код нас буду незаборавни, да осјете зрачак слободе који им је потребан", каже Шкрбићева, напоменувши да је општина Шамац учествовала у финансирању трошкова превоза ученика са Косова и Метохије у Српску, као и у бројним донацијама.

Милкица Станишић, предсједник Плесног клуба "Принцес" који је један од организатора данашњег скупа, истиче да овај пројекат треба продужити и ширити пријатељство са братским народом са Косова и Метохије.
Она је додала да су чланице Удружења жена "Шамац" и Кола српских сестара "Косовка дјевојка" припремиле разне колачиће и ђаконије за дјецу са Косова и Метохије.

Наставник ликовне културе у Основној школи "Кнез Лазар" из Липљана Дејан Китић истиче да су гости одушевљени боравком у Шамцу и да су Шамчани добри домаћини, те да оваква пријатељства треба да трају до краја живота и да се организују узајамне посјете.

Ученица шестог разреда из Грачанице са Косова и Метохије Оливера Стојановић каже да им је у Шамцу лијепо јер овдје осјећају слободу, пошто тамо гдје живе морају бити стално опрезни, те додала да и дјеца са Косова и Метохије желе да они некада у свом мјесту угосте другаре из Шамца.
Данашње дружење у хотелу "Плажа" са дјецом са Косова и Метохије организовали су Општинска управа, локална Борачка организација, Црвени крст Шамац и Плесни клуб "Принцес".