Обавјештење за грађане и пчеларе о промјени термина систематске дезинсекције

Због промјене плана активности извршиоца услуга а и према податцима Хидрометеоролошког завода о временским приликама, „Еко Бел“ доо Лакташи и општина Шамац обавјештавају грађане и пчеларе да ће дана 22.06.2019. године у вечерњем термину од 20:00 до 23:00 часова и дана 23.06.2019. године у јутарњем термину од 05:00 до 07:00 часова, ради заштите здравља грађана, предузеће за санитарно-еколошку заштиту, извршити акцију сузбијања одраслих форми комараца са земље на подручју општине Шамац.

Упозоравају се пчелари да у наведене дане, у дефинисаним терминима предузму све потребне мјере за заштиту пчела а оне се састоје у наткривању пчелињих друштава картоном или другим приручним средствима.
У случају лоших временских услова, грађани ће путем средстава информисања бити благовремено обавијештени о накнадном термину акције.

Одјељење за привреду и
инспекцијске послове