Пријем за ученикe са Косова и Метохије

За дјецу са Косова и Метохије и њиховe наставнике која су у оквиру пројекта „Спојимо дјецу Косова и Метохије и Републике Српске“ допутовали у  Шамац, уприличен је  пријем у Општинској управи.
Пријему су присуствовали начелник општине Ђорђе Милићевић, предсједница Скупштине Николина Шкрбић.

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић зажелио је добродошлицу дјеци и њиховим наставницима, те истакао да ће увијек бити радо виђени гости у Шамцу и на овој општини.
„Општина Шамац ће се увијек радо одазвати хуманитарним акцијама које се проводе на Косову и Метохији“, каже Милићевић.

Наставник ликовне културе Дејан Китић из ОШ „Кнез Лазар“ из општине Липљан истиче да су одушевљени боравком дјеце у Шамцу, да су шамчани добри домаћини, те да оваква пријатељства треба да трају до краја живота и да се узајамно посјећују.
„Част ми је што сам имао привилегију да дођем у пратњи дјеце да се увјерим у љепоте о којима су ми моји пријатељи причали који су боравили овдје. За дјецу са Косова боравак овдје значи много, јер ће првенствено моћи да осјете слободу и ширину својих мисли и слободу кретања, оно што нама недостаје. Надамо се  да ће доћи до тога да и код нас буде другачије“ – каже  Китић.

Ученица шестог разреда из Грачанице са КиМ Оливера Стојановић каже да им је у Шамцу лијепо, да су слободни, јер тамо гдје живе морају бити стално опрезни, те жели да и они некада у свом мјесту угосте своје другаре из Шамца.