Пријем за најбоље ученике генерације Основних и Средње школе у Шамцу

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић примио је данас пет ученика генерације - једног средњошколца и четири основца и наградио их са по 100 КМ.
Ученици генерације основних школа су Аљоша Ћосић из школе у Шамцу, Бојан Пољић из школе у Црквини, Анастасија Витомир из школе у Горњој Слатини и Сара Лазаревић из школе у Обудовцу, док је ђак генерације у шамачком Средњошколском центру „Никола Тесла“ Душан Живковић.

Милићевић је рекао да су данас искористили прилику да ученике угосте у општинској управи, те им пожелио срећу у даљем школовању и честитао на оствареним резултатима.
„Ово је један од најљепших пријема које имамо током године и најмање што општина Шамац може да уради је да обрати пажњу на ученике генерације, јер су у њих и породице и просвјетни радници уложили много. Потрудићемо се да у наредном периоду они нађу своје мјесто у Шамцу“, рекао је Милићевић.

Директор Средњошколског центра „Никола Тесла“ Миливоје Џомбић каже да је за избор за најбољег ученика било три кандидата, али да је Душан Живковић изабран јер је освојио највише поена на републичким такмичењима.
Ученик Основне школе у Обудовцу Сара Лазаревић захвалила је за пријем и додала да је уписала Општу гимназију у Шамцу.