Сјећање на погинуле борце ВРС у Луговима

У Луговима код Шамца је служен парастос за 24 погинула борца Војске Републике Српске и шест цивила из Срница и других мјеста широм БиХ чије породице данас живе у парохији Лугови.
Након парастоса, који су код спомен-плоче постављене на цркви Светог Сисоја служили свештеници са шамачког подручја, положени су вијенци и прислужене свијеће.

Предсједница Скупштине општине Шамац Николина Шкрбић истакла је да су се окупили како би одали помен погинулим из претходног отаџбинског рата.
„Стварајући Републику Српску дали оно што је највредније, а то је људски живот. Зато је дужност свих нас да поштујемо ту жртву, њихове породице и да помажемо колико год је то могуће. У том смислу у Буџету имамо посебан грант у оквиру Одјељења за општу управу, који је намјењен управо за те потребе“, каже Шкрбићева.

Предсједник мјесне борачке организације Зоран Стевић каже да у Луговима данас живи око 600 становника расељених из Срница код Градачца и других мјеста широм БиХ, од којих је скоро 100 дјеце.
Он је навео да је 24. јуна 2014. године постављена спомен-плоча погинулима у Луговима.

Светлана Павловић, дипл. журнаалиста