Oдржана Скупштина Удружења грађана за помоћ лицима са посебним потребама

На скупштини Удружења грађана за помоћ лицима са посебним потребама која је одржана у просторијама Црвеног крста у Шамцу  Удружење је  добило подршку  да се изборна Скупштина овог Удружења одржи у прва три мјесеца наредне 2020. године.
На сједници је Усвојен Финансијски извјештај Удружења за 2018. годину и План рада за 2019. годину, те изабран нови делегат из реда родитеља.

Скупштини су поред чланова присуствовали представници Општинске управе и волонтери Удружења.
Предсједник Удружења Станислав Миловановић се захвалио свим делегатима и нагласио да ће се трудити да у наредном периоду учини још више како би дјеци били створени још бољи услови за живот и напредовање.
„Организоваћемо креативне радионице, излете, екскурзије и много тога како би дјеца осјетила да су дио локалне заједнице и једнака као и сва друга дјеца“, каже Миловановић.
Он је додао да је важна сарадња и са другим невладиним организацијама, као и са јавним установама и институцијама, те да је и од значаја што Удружење прати јавне позиве и пише пројекте.
„Наше Удружење има подршку од Општинске управе у висини од 4.800 КМ на годишњем нивоу на чему смо веома захвални“, каже Миловановић.
Предсједник Скупштине Удружења Марко Писаревић, истиче да је само присуство родитеља и представника Општине на Скупштини показало да Удружење има велику подршку за свој рад.
На шамачком подручју има око 50 дјеце са сметњама у развоју од чега 30 до 18 година старости.