Одржана сједница Скупштине општине Шамац (ВИДЕО)

У Шамцу је данас одржана 31. редовна сједница Скупштине општине Шамац на којој су одборници расправљали о 13 тачака дневног реда значајних за рад ове локалне заједнице.
Након интонирања Химне приступило се дневном реду, а начелник општине Ђорђе Милићевић је информисао одборнике о свом раду између двије сједнице Скупштине.

Он каже да је дискусија по овој тачци била конструктивна, те да је у свом излагању упознао одборнике о пројектима који су у фази реализације и пројектима који су реализовани у првом кварталу ове године.
Милићевић подсјећа да је највећи дио донаторских средстава одобрен са виших нивоа власти и разних међународних организација, а самим тим је значајно мање учешће општине Шамац када се ради о капиталним пројектима.
„Информисао сам одборнике о изградњи артешког бунара у Новом Селу у априлу  мјесецу. Од стране Федералног министарства расељених особа и избјеглица одобрена су нам средства за обнову зграде старе библиотеке у Шамцу у износу од 57.000 и, те за асфалтирање пута  у повратничком насељу према дивљој депонији у Јеласу у  износу од 93.000 КМ“, каже Милићевић.
Предсједница Скупштине општине Николина Шкрбић каже да је на данашњој сједници Скупштине било више тачака из програма рада Скупштине, те издвојила Извјештај о раду Правобранилаштва РС у заступању општине Шамцу.
„Генерални закључак одборника је да је похвално што у 2018. години није било пуно судских спорова, а ови судски спорови који су покренути против  општине Шамац  нису  велике вриједности“, каже Шкрбићева.

Начелник за привреду и инспекцијске послове Предраг Недић говорио је о стању у привреди општине Шамац и показатељима запослености у 2018. години.
Он каже да је по званичним подацима Министарства финансија, односно пореске управе РС закључно са мајем мјесецом 2019. године 236 радника више запослено у односу на период и податке из марта мјесеца 2017. године.
„Позитиван тренд запошљавања, вјерујем да је и дијелом заслужан и подстицај за запошљавање и набавку опреме које општина Шамац већ трећу годину заредом планира и исплаћује из Буџета. Поред ових мјера које Општина предвиђа, почетком ове године Скупштина је усвојила и Правлник о уступању без накнаде или уз минималну накнаду простора и земљишта за инвеститоре за инвестирање и за запошљавање. Све то је донешено у циљу да се тренд запошљавања настави и у будућем периоду“, каже Недић додајући да је у Буџету Општине за ове намјене планирано 70.000 КМ за подстицај и Јавни позив за повлаћење ових средстава објављен у марту и биће отворен до октобра ове године.

На данашњој редовној сједници Скупштине поред осталих одборници су дали сагласност на извјештај о раду Начелника у органима КП „Водовод и Канализација“ а.д. Шамац за период јануар - децембар 2018. године,  извјештај о утрошку средстава за превоз ученика на подручју општине Шамац у 2018. години са Планом расподјеле средстава за превоз ученика у 2019. години, извјештај о стипендирању студената и ученика на подручју општине Шамац за школску 2018/2019. годину.
Подршку одборника добила је и информација о стању безбиједности на подручју општине Шамац у 2018. години са упоредним показатељима из  2017. године, те информација о демографском стању на подручју општине Шамац са подацима умрлих, рођених и вјенчаних у 2018. години.