На мото скупу око 1000 бајкера

У Шамцу је протеклог викенда организован дводневни мото-скуп који је окупио више од 1000 моториста из преко 100 клубова, а манифестацији је присуствовало преко 3500 посјетилаца.
Мото сусрет организовао је МК „Викинг“ из Шамца у оквиру манифестације „Шамачко љето“, са општином Шамац као генералним спонзором, као и уз помоћ спонзора са шамачког а и са подручја околних општина.

У мото кампу МК „Викинг“ организовано је окупљање моториста а затим и дефиле градским улицама.
Предсједник МК „Викинг“ Радо Радић каже да ће овај скуп, који је отворен у петак, прерасти у традицију.
Он је рекао да клуб постоји од 1996. године и да броји 36 чланова, а са општином Шамац сваке године учествује у реализацији многобројних манифестација као што су додјела пакетића, а учествовали су у на многобројним хуманитарним акцијама.

Начелник Службе за друштвене дјелатности и послове цивилне заштите  Слободан Стојић присуствовао је овој манифестацији, те истакао да је руководство општине препознало потенцијале мото клуба „Викинг“ и прихватило да финансијски помогне у организовању овог скупа.
„Група ентузијаста из МК „Викинг“ успјели су да након 13 година организују манифестацију која ће се памтити. Очекујем да се тако настави и следећих година, наравно уз подршку општине у организацији“ – каже Милићевић.

Предсједник најстаријег клуба у бившој Југославији, Колибер Миленко из МК „Срем“ из Сремске Митровице истиче да у Шамац долазе од 1996. године од самог оснивања клуба „Викинг“ те да су се на тај начин развила чврста пријатељства.

На платоу мото кампа МК „Викинг“ поред моториста окупило се неколико стотина грађана који су до касно у ноћ уживали заједно са мотористима на концерту „Освајача“.

Светлана Павловић, дипл.журналиста