Завршено Отворено првенство БиХ у одбојци на пијеску „Обудовац 2019“

У оквиру манифестације „Шамачко љето“, а у организацији одбојкашког клуба  „Црвена звијезда“ из Обудовца завршено је друго по реду Отворено првенство БиХ у одбојци на пијеску „Обудовац 2019“ на којој је учествовало 13 мушких и седам женских екипа из Србије, БиХ и Хрватске.

У мушкој конкуренцији титулу побједника понијели су новосађанин Стефан Баста 35. на свјетској ранг листи  и Иван Лозић, другу Лука и Ненад Шормаз из Брчког, а Недељко Николић из Обудовца и Немања Божић из Брчког су заузели су треће мјесто.
Пар који су чинили Милена Матић из Новог Сада и Хуанита Мендез из Колумбије увјерљиво је дошао до титуле у женској конкуренцији. Милана Божић из Модриче и Анђелка Радишковић капитен репрезентације БиХ  из Добоја су освојиле друго мјесто, а бронзаном медаљом морао се задовољити  један од најперспективијих парова у БиХ Маја Живковић  и Елена Шакотић из Дервенте.

Фонд награда је 3000 КМ, а генерални спонзор турнира је Општина Шамац.
Првопласираним екипама уручене су новчане награде по 800 КМ за прва мјеста, по 400 за друга мјеста и по 150 КМ за трећа мјеста, а додјељени су и пехари и златне, сребрне и бронзане медаље, те дипломе.

Предсједник ОК “Црвена звијезда“ из Обудовца који је уједно и организатор такмичења Јанко Јовановић изјавио је за медије да је прошле године  изграђен терен  и одигран пробни турнир, а од ове године Турнир у обојци на пијеску званично је укључен у календар одбојкашког Савеза БиХ.
Он је додао да се нада  ће овај спорт прерасти у традицију, те да је овај међународни турнир пружио гледаоцима најбољу демонстрацију овог спорта.
Одигарно је 42 утакмице, а у организацију је укључено 20 волонтера, а овој манифестацији је присуствовао и предсједник  Обојкашког савеза  Милутин Поповић.

Светлана Павловић, дипл.журналиста