Пријем Пјевачког друштва „ Херувими“ код Начелника

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић организовао је пријем за Пјевачко друштво "Херувими" поводом златне медаље коју су освојили на мајским свечаностима у Бијељини.

Милићевић је рекао да му је била част да угости "Херувиме" који презентују општину у најбољем свјетлу, те подсјетио да су им помогли при регистрацији, а 2018. и 2019. године финансијски подржали кроз јавни позив, што ће наставити да чине и даље.
"Они окупљају значајан дио млађе популације, а све у склопу да се културни живот у овој општини подигне на већи ниво. Они су битан сегмент културног живота и стојимо им на располагању", навео је Милићевић.

Вођа хора Раде Босић истакао је да су златну медаљу добили на Мајским музичким свечаностима у Бијељини, те да је то један од највећих фестивала такмичарског карактера на овом простору који организује бијељински Хор "Србадија".
"Златна медаља је резултат свеукупног рада. Ми смо престали са радом од поплава 2014. године, уз евентуално окупљање да бисмо одржали неки хуманитарни концерт. Прошле године смо се регистровали као самостално друштво, захваљујући Начелнику, а резултати су видљиви", рекао је Босић.
Он је подсјетио да су 2012. године добили још једну златну медаљу, а добитници су Владичанске грамате и још много других признања, те да су им ове двије медаље јако битне јер отварају врата у Европу и свијет.
Пријему је присуствовао и начелник Службе за друштвене дјелатности и послове цивилне заштите Слободан Стојић.

Светлана Павловић, дипл.журналиста