Почело уклањање мина у Брвнику

Припадници Оружаних снага БиХ деминирају површину од 200.000 метара квадратних у високо угроженој мјесној заједници Брвник на подручју Шамца.
Координатор за деминирање у општини Шамац Милан Благојевић рекао је да су у овој мјесној заједници за деминирање одређене три локације.
"Деминирањем ових задатака мјесна заједница Брвник биће у цијелости очишћена од мина. Мјештанима ће бити дато на кориштење земљиште у пољопривредне сврхе", нагласио је Благојевић и додао да је циљ безбједан живот грађана.

Благојевић је навео да је општина Шамац у сарадњи са канцеларијама Центра за уклањање мина у Бањалуци и Брчко дистрикте прошле године кандидовала ове пројекте који су добили сагласност за деминирање у овој години, када се предвиђа и завршетак радова.
"Од краја рата од мина и експлозивних средстава заосталих из рата /на подручју Шамца/ страдало је 36 особа, од којих 19 смртна, а 17 је лакше или теже рањено", истакао је Благојевић.
Он је додао да је на шамачком подручју остало да се деминира око 850.000 метара квадратних површине.

Светлана Павловић, дипл.журналиста