Наставак активности на уређењу шамачког кеја

Општинска управа Шамац у сарадњи са Центром за културу већ трећу годину заредом предузима низ активности на уређењу шамачког кеја, мјеста на којем многи шамчани воле да проводе слободно вријеме.
У сарадњи са ЈУ „Воде српске“ и Министарством пољопривреде упућен је захтјев за додјелу средстава за санацију приобалног дијела Фонду солидарности, што је за резултат имало да је Фонд солидарности општини Шамац одобрио средства у висини од 50.000 КМ.

Милићевић каже да ће комплетна средства бити утрошена за санацију обалу утврде која је оштећена усљед поплава које су захватиле ово подручје у протеклом периоду.
„Трећу годину заредом Општинска управа у сарадњи са Центром за културу предузима низ активности на уређењу шамачког кеја, мјеста гдје се у љетном периоду окупљају многи становници нашег града. Ове године смо из Буџета издвојили око 10.000 КМ за уређење а које обухвата насипање, равнање и тарупирање терена, чишћење комплетне стазе и приобалног дијела, набавку контејнера и канти за смеће и друге радове“, каже Милићевић.
Он је позвао све шамчане да и даље наставе да се окупљају и уживају на обалама ријека и на кеју који је синоним града Шамца.

Директор Центра за културу Јасна Маринковић каже да је Центар за културу са Општинском управом приступио реализацији уређења градског кеја зато што су дио манифестација које организују у оквиру „Шамачког љета“ у јулу премјестили на градски кеј.
„Централна манифестација која ће се одржати овдје је концерт култне групе „Црвена јабука“, а осим тога имаћемо фишијаду коју организују наши становници који кампују на обалама ријека Саве и Босне, спуст ријеком Савом који је већ традиционалан и сваке године биљежи све већи број  учесника. Извезли смо дрвене кућице и издали предузетницима који се баве угоститељским дјелатностима,  јер мислимо да ћемо на тај начин обогатити нашу понуду на кеју. Прошле године се показало да је добра идеја и да на тај начин привлачимо већи број туриста и грађана наше општине и сусједних општина“ – каже Маринковићева.

Предсједник Савјета Мјесне заједнице Шамац Горан Стојчић каже да је за грађане Шамца кеј од великог значаја.
„Општина је препознала потенцијал тако да имамо прилику да уживамо у многим културним манифестацијама током љета. Трудимо се да учинимо да понуда током љета буде што разноврснија и прихватљивија за наше грађане“, каже Стојчић.