Парастос у Доњој Црквини за погинуле борце ВРС

У организацији борачке организације и мјесне заједнице Доња Црквина код Шамца је служен Парастос и положени вијенци и цвијеће за 16 бораца погинулих у НОР-у 1942 - 1945. године, за 10 погинулих бораца 1992 – 1995. и три цивилне жртве.

Предсједник мјесне борачке организације Доња Црквина Златко Вуковић истакао је да је ово једанаеста година како се држи Парастос у знак сјећања на погинуле борце.
Он каже да је 13 погинулих у отаџбинском рату велики број у односу на малу средину Доњу Црквину.
„Интересантан је начин погибије. Сви су животе изгубили у дефанзивним дејствима на бранику отаџбине“ – каже Вуковић.

Начелница Одјељења за општу управу Лепа Тривић каже да су данас дали помен погинулих у претходно одбрамбеном отаџбинском рату  на подручју Мјесне заједнице Доња Црквина, идеја стварања РС као јединствене и слободне територије утемељена на њиховим жртвама.
„Општинска управа се труди да категоријама породица погинулих бораца, демобилисаним борцима, као и ратним војним инвалидима и свим другим жртвама рата помогне у складу са могућностима у реализацији и заштити њихових права“, каже Тривићева.
Парастос у Доњој Црквини служио је свештеник Бојан Лазић а вијенце и цвијеће су положили представници породица погинулих, мјесне борачке организације и општинске власти.