Одржано такмичење у риболову на Бари Тишина

На Бари Тишина код Шамца је организовано такмичење у лову рибе удицом на пловак на којој је учествовао 31 риболовац из Шамца, Домаљевца, Модриче, чланови Удружења грађана за лица са посебним потребама, те 15 полазника школе риболова.

У склопу манифестације, чији је покровитељ општина Шамац, одржано је и такмичење у спремању рибље чорбе и школе риболова.

Манифестацију је отворио начелник Службе за друштвене дјелатности  и послове цивилне заштите Слободан Стојић.
Стојић је рекао да је ово једна од предвиђених  манифестација које ће бити одржане у оквиру „Шамачког љета“.

Предсједник Спортско риболовног друштва „Шамац“ Златко Бендаревић истиче да ова манифестација полако постаје туристичка атракција.
„Надамо се да ћемо успјети да уредимо бару и сачувамо је од елементарних непогода“, каже Бендаревић.
Он је додао да су Друштво „Шамац“ и општина за 15 полазника школе пецања обезбиједили риболовне дозволе, штапове за пецање и захвалнице.