У Трњаку служен молитвени помен

У Трњаку општина Оџак, ФБиХ у новоизграђеној капели служен је молитвени помен за 642 погинула у Другом Свјетском рату и пет у отаџбинском рату из Трњака.
Помен је служио шамачки протојереј ставрофор Јово Лакић, а након молитве приређен је ручак за све присутне.

Молитвеном помену присуствовала је и начелница Одјељења за просторно уређење и стамбено-комуналне послове у општини Шамац Ведрана Михаљчић.
Она каже да је дужност свих да се сјећају својих предака и жртава које су дали да би ми данас живјели у слободној држави.
„Општина Шамац је у претходном периоду помогла изградњу капеле са 5.000 КМ и у складу са својим могућностима помагаће и у периоду који је пред нама“, каже Михаљчићева.

Члан организационог одбора за изградњу капеле Саво Вујчић каже да је капела величине 7 x 9  почела у новембру 2017. године на мјесном гробљу у Трњаку ФБиХ и до сада је утрошено 40.000 КМ, а да би се завршала потпуно требаће још око 10.000 КМ.
Он подсјећа да је иницијатор за изградњу капеле био Савјет Мјесне заједнице Трњак који је и формирао грађевински одбор.

За капелу у мјесту Трњак, у Федералној општини Оџак, освјештано је звоно прошле године које је донирао Мирко Савић поријеклом из овог мјеста, а који живи и ради у Аустрији, а звоно је освјештано у Цркви Светог великомученика Димитрија у Шамцу, освјештао га је свештеник Јово Лакић.

Вујчић каже да су изградњу капеле помогли општина Шамац, те мјештани Трњака и Доње Дубице који живе у дијаспори, али и околних општина, те донатори сва три народа са овог подручја.
Он је додао да некадашњи становници Трњака једном годишње организују окупљање и неколико неформалних сусрета, а да ће се убудуће окупљати око капеле.
У Трњаку се досада вратило 10 домаћинстава, а прије отаџбинског рата живјело је 82 домаћинства.