Фонд солидарности подијелио новчане помоћи

Представници општинског Фонда солидарности Лазар Благојевић и општине Шамац Начелник Саво Минић и Предсједник Скупштине општине Предраг Маринковић, данас су у Средњој школи „Никола Тесла“ у Шамцу уприличили хуманитарни пријем за ученике завршних разреда, дјецу погинулих бораца и ратних војних инвалида, чланове овог Фонда. Овом приликом у присуству директора ове школе Алексе Минића, уручено је по 100 марака за 14 ученика ове школе који сутра одлазе на екскурзију у Грчку. Превасходно је подијељено по 100 марака за још шест ученика из ове категорије са шамачке општине, а који се школују у Средњим школама у Модричи и Брчком. Ова помоћ ће како кажу ученици добро доћи за џепарац на матуралној екскурзији.

Према ријечима Алексе Минића директора Средње школе, овом акцијом као и свим претходним Фонд је оправдао своје постојање, а како он каже треба да раде још на популаризацији Фонда да би били бројчано још већи и имали још више средстава за помоћ за ове и остале ученике који су у нижим разредима.

Оснивач Фонда солидарности је општина Шамац са Борачком организацијом и још неколико предузећа, а у Фонд је учлањено до сада 360 лица са шамачке општине међу којима је општински менаџмент, одборници, новинари и други.

-Данас смо присуствовали једном хуманом гесту гдје су подијељене новчане помоћи ученицима који су без родитеља и чији су родитељи остали инвалиди у отаџбинском рату. То је хуман гест о којем не треба много да се говори, то је наша дужност и обавеза и задужили су нас њихови родитељи. Скупштина општине подржава рад Фонда солидарности и сигурно поред учлањења општинских одборника и сама Скупштина општине покушаће да нађе могућности да финансијски још помогне ученицима док год не постану своји људи и да се тај фонд генерацијама одржава и обнавља док год буде тих категорија које треба помагати – рекао је Предсједник Скупштине Предраг Маринковић.