Одржан трећи по реду „Спуст ријеком Савом“

Трећи „Спуст ријеком Савом“, упркос киши која је непрестано падала, окупио је 50 учесника са око 20 пловила.
„Спуст ријеком Савом“, од насеља Нови Град у федералној општини Оџак до кеја у Шамцу, трајао је око четири часа, а одржан је у оквиру манифестације „Шамачко љето“.

Организатор овог спуста је шамачки Центар за културу у сарадњи са волонтерима Црвеног крста и Кајак-кану-рафтинг клубом, а под покровитељством општине Шамац.

Директор Центра за културу Јасна Маринковић рекла је да је циљ ове манифестације промоција овог краја, као и прилика да се на једном мјесту окупе људи који воле ријеке Саву и Босну.

Она је додала да су ове године приређене многобројне манифестације, а једна од њих је концерт култне групе „Црвена јабука“ који ће бити одржан на кеју.