Одржан концерт рок групе "Црвена јабука"

Концерт рок групе "Црвена јабука" одржан је на шамачком кеју, у оквиру традиционалне манифестације "Шамачко љето", која ће бити завршена "Данском школом фудбала".
Директор шамачког Центра за културу Јасна Маринковић истакла је да је синоћни концерт централна манифестација овог љета, али и увод у још неке које ће бити одржане на кеју и обалама ријека Саве и Босне.

"Организујемо "Стрит бол" на тргу и 11. августа "Котлићијаду" на Јекића језерима", навела је Маринковићева.

Она је додала да ће се "Шамачко љето", чији је организатор Центар за културу, завршити "Данском школом фудбала" која се одржава дуги низ година, а укључује најмлађе суграђане.

Пјевач групе "Црвена јабука" Дражен Жерић Жера навео је да је концерт у Шамцу требало да буде организован 18. јула, те да је због временских непогода одгођен.

"Први пут наступамо овдје и драго ми је да има много наших фанова. Пјесма је саставни дио мог живота и ми смо ту да и они буду дио нас, а ми дио њих", навео је Жерић.

Општинска управа Шамац у сарадњи са Центром за културу већ трећу годину заредом предузима низ активности на уређењу шамачког кеја, мјеста на којем многи шамчани воле да проводе слободно вријеме.