"Нужна одбрана" у Обудовцу

У дворани Основне школе у Обудовцу Драмски студио СПКД “Просвјета“ 2. маја извео је премијеру драме „Нужна одбрана“ у режији Новака Танасића. Драма је рађена по тексту Драгана Томића, савременог драмског писца из Београда.

Представа Драмског студија из Обудовца „Нужна одбрана“ окупила је неколико стотина Обудовљана и грађана сусједних општина. Нови позоришни комад Драмског студија из Обудовца потврдио је своје постојање и своју вриједност.

- Ради се о савременој драми актуелне радње и говори о нама онаквим какви јесмо. Радња је смјештена у Србији гдје су кренули ломови 80 –тих година, па затим и током рата и третира то неко поратно вријеме у коме се покушава наћи неки пут и до Европске уније и до обичног човјека и до те далеке заглибице у којој у том лику у суштини је смјештена сва политичка уидурма у Србији – каже режисер Новак Танасић.

Према ријечима глумаца радило се три мјесеца у тешким условима, али се много постигло.

Са овом представом жели се наставити још један континуитет ентузијаста обудовачког Драмског студија, а то је учешће на фестивалима аматерског драмског стваралаштва. Ова представа је, према ријечима режисера Новака Танасића, кандидат за Фестивал драмских аматера БиХ „Федра“ у Бугојну крајем јуна ове године. Овај пројекат је кандидован и очекују да селектор фестивала види „Нужну одбрану“ на великој сцени Дома културе у Брчком и одлучи.

Драмски студио из Обудовца је у последње вријеме остварио неколико блиставих резултата на фестивалским наступима. Осим што су годинама учествовали у Приједору на традиционалној „Српској сцени“, ентузијасти из Обудовца добили су својевремено и неколико вриједних награда на фестивалу у Требињу са представом „Камен за под главу.