Сјећање на борце ВРС из Брвника

У Брвнику код Шамца на спомен обиљежју данас је служен парастос за 18 погинулих бораца Војске Републике Српске и шест цивилних жртва рата.
Парастос је служио ђакон Милан Михајловић у присуству породица погинулих, представника локалних власти и мјештана.

Организатор овог обиљежавања су Мјесна борачка организација и општинска борачка организација Шамац.
Предсједник шамачке Борачке организације Радован Зорановић рекао је да се сваке године служи парастос у сјећање на погинуле припаднике Војске Републике Српске.
"Они су дали живот за Републику Српску и наша дужност је да их се са поносом сјећамо", поручио је Зорановић.

Испред Општине Шамац парастосу је присуствовала начелница службе за локални економски развој Јадранка Ђукић.
Ђукићева је истакла да Општинска управа помаже обиљежавање оваквих датума у свакој мјесној заједници.
„Данас смо у Брвнику присуствовали обиљежавању Парастоса за погинуле борце ВРС и цивилне жртве рата и одали им дужну почаст у потпуности свјесни њихове жртве за сободу у којој ми данас уживамо“, каже Ђукићева.