Турнир у уличном баскету "VIVIA 3X3 ŠAMAC 2019" (ВИДЕО)

На трећем турниру у уличном баскету "VIVIA 3X3 ŠAMAC 2019", који се одржава у оквиру манифестације "Шамачко љето", учествоваће 45 екипа из Републике Српске, БиХ, Србије и Хрватске.
Један од организатора Зоран Цвјетковић рекао је да је ово трећи по реду турнир, али први по новом систему такмичења, јер се сада игра према стандардима Међународне кошаркашке федерације (ФИБА) три на три.

Он је навео да су ове године успјели да обезбиједе финансијска средства да учествују по новом систему такмичења, те додао да је циљ манифестације промоција спорта и начин да се омладина заинтересује за њега.

Он је навео да награда у конкуренцији сениора за прво мјесто износи 1.000 КМ, за друго 500 КМ, у конкуренцији јуниора за прво мјесто је 300 КМ, за друго 100 КМ, те у конкуренцији кадета за прво мјесто предвиђена је награда од 100 КМ, док ће најбољим у конкуренцији пионира бити уручене дипломе, пехари и медаље.

На турниру, који је почео синоћ на шамачком тргу и трајаће до петка, 2. августа, најављено је учешће 45 екипа у свим селекцијама.

Организатор турнира је Кошаркашки клуб "Шамац", генерални спонзори су општина Шамац, компанија "Витинка" из Козлука, по којој турнир ове године носи назив, те други спонзори.