Обиљежен свјетски дан слободе медија

Новинари и дописници који прате дешавања на шамачком подручју радили су професионално, савјесно и благовремено, тако да су грађани општине Шамац, Републике Српске и шире имали квалитетну информацију – изјавио је Начелник општине Шамац Саво Минић на пријему у општини Шамац који су предсједник Скупштине Предраг Маринковић и Начелник уприличили у поводу Свјетског дана слободе медија.

Минић је истакао да је веома задовољан радом медија и да је срећан што ово тешко вријеме није утицало на рад и праћење дешавања на овом подручју. Он је рекао да се нада да ће се добра сарадња између медија и општине Шамац наставити и даље, те да ће у нарденом периоду имати још плодоноснију сарадњу.

Честитајући новинарима, Предсједник Скупштине Предраг Маринковић пожелио је успјешан рад и изразио лично задовољство на досадашњој сарадњи са медијима.

Маринковић је истакао да је битност медија у дневним, политичким, друштвеним збивањима и у цивилном друштву и да заслужују слободу у свом дјеловању, а да се од њих очекује неутралност и одговорност за рад.

Пријему који је уприличен у поводу Свјетског Дана слободе медија присуствовали су дописници и новинари електронских медија БН ТВ, Хит ТВ, Канала 3, Агенције Срна и писаних медија, „Глас Српске“, „Фокуса“, „Курира“ и “Гласа Комуне“.