Активности Територијалне ватрогасне јединице

Ватрогасци су на подручју општине Шамац у протеклих седам мјесеци гасили 41 пожар и имали 49 различитих интервенција, што је за 50 одсто више него у истом периоду прошле године, рекао је старјешина Територијалне ватрогасне јединице Шамац Слободан Миловановић.
Он је напоменуо да је ова ватрогасна јединица опремљена у складу са законом, да има 15 ватрогасаца, који имају одговарајућу униформу, те седам возила са пратећом опремом.

Према његовим ријечима, једно возило тренутно није у функцији, али се очекује да ће убрзо бити оспособљено.
Миловановић је навео да је у овој години планирана набавка двије ручне радио-станице за одјељење у Обудовцу које је отворено прошле године за подручје Обудовца, Обудовца два, Баткуше, Доње Слатине и општина Пелагићево и Доњи Жабар.
Он је напоменуо да је планом техничког опремања прошле године била предвиђена набавка једног ватрогасног возила средствима Ватрогасног савеза, да је за то одобрено 310.000 КМ, али да још није набављено.

"Разлог томе је што је у међувремену, док се чекала сагласност Министарства унутрашњих послова и Владе Српске на одобрење средстава, укинут правилник о царинама и уведен ПДВ на ватрогасна и возила деминера и прве помоћи. Због тога је неопходно додатних 52.000 КМ за набавку возила", навео је Миловановић.
Он је рекао да су та средства одобрена у овој години и да ће бити набављено ново ватрогасно возило.
Ватрогасној јединици, додао је он, недостају дрегер апарати за дисање, да имају четири, а да је ове године планирана набавка још два од средстава из општинског буџета.