Обиљежена крсна слава Српског културног клуба Републике Српске

У поводу крсне славе, Светог великомученика Николаја Жичког и Охридског крсне славе Српског културног клуба Републике Српске, у Горњој Слатини, у цркви Светог Саве, 3. маја је уприличена свечана литургија, гдје је ломљен славски колач.

Обиљежавању крсне славе, поред предсједника клуба Жарка Крстановића и његових чланова присуствовали су и представници општинског менаџмента општине Шамац.

Предсједник Српског културног клуба Републике Српске Жарко Крстановић је истакао да сви треба да слиједе пут којим је ишао Великомученик Николај.

-Треба да служимо српском народу јер у невријеме у коме живимо Срби стоје пред великим искушењима, зато морамо да окупимо умне Србе у Српском културном клубу како би се појавили на друштвеној сцени и рекли оно што виде, а што обичан народ не види. То је значајно за будућност и спас српства у цјелини – рекао је Жарко Крстановић.