Унаприједити безбједност саобраћаја

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић и директор Агенције за безбједност саобраћаја Републике Српске Милија Радовић данас су на састанку у Шамцу договорили сарадњу на унапређењу безбједности саобраћаја на шамачком подручју, а у наредна три мјесеца Општина Шамац ће урадити Стратегију  безбједности саобраћаја на овом подручју.

Директор Агенције за безбједност саобраћаја Републике Српске Милија Радовић је након састанка са начелником и његовим сарадницима истакао да су данас наишли на потпуно разумјевање и подршку Општине Шамац везану за унапређење безбједности саобраћаја, те ће  сви заједно учинити што могу да путеви на подручју општине Шамац буду безбједнији, да има мање саобраћајних незгода, а прије свега да дјеца буду безбједнија када иду и враћају се из школе, као и сви остали грађани.
„Представили смо неке могућности за суфинансирање пројеката унапређења безбједности саобраћаја и договорили да се у наредном периоду иде и на израду Старатегије  безбједности саобраћаја на подручју општине Шамац. Када видимо који су то пројекти који се испред Општине Шамац кандидују према Агенцији у наредном периоду идемо у заједничку реализацију“, каже Радовић.

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић истакао je да су представници Агенције данас  презентовали основне циљеве и шта је то потребно у локалним заједницама урадити са аспекта безбједности.
„Општина Шамац  је преузела на себе обавезу да ће у наредна три мјесеца израдити Старатегију безбједности саобраћаја на подручју општине Шамац као један од главних предуслова  да сутра конкурише са озбиљним пројектима који се кандидују из области безбједности саобраћаја не само према Агенцији, него и према вишим нивоима власти“, каже Милићевић.

Он додаје да је интересантно обезбиједити кроз те пројекте које суфинансирају Општина и Агенција, већу безбједност на подручју школа и обезбједити покривености видео надзором одређеног подручја града.
„Ватрогасној јединици ћемо покушати обезбиједити неопходан алат у случају интервенција у саобраћајним незгодама. Поред свих активности које ћемо урадити напомињем да ми имамо Савјет за безбједност саобраћаја који функционише, а ових дана ћемо допунити његов састав и почети са израдом Стратегије за безбједности саобраћаја“, каже Милићевић.