Сјећање на погинуле борце ВРС у Писарима

У Писарима код Шамца код Спомен капеле је служен парастос за 16 погинулих припадника Војске Републике Српске и двије цивилне жртве одбрамбено-отаџбинског рата из овог мјеста.
Парастосу, који је служио шамачки свештеник Миодраг Стевановић, присуствовали су чланови породица погинулих, општинско руководство, мјештани Писара и околних мјесних заједница.

Предсједник Општинске Борачке организације Шамац Радован Зорановић каже да су данас одали почаст онима који су дали оно највредније да би ми данас живјели на овим просторима слободно и имали нашу Републику Српску.
Предсједник мјесне Борачке организације Писари Младен Делић нагласио је да српски јунаци, којима је служен парастос, не смију бити заборављени, јер су дали живот за Републику Српску.
Он је подсјетио да је спомен-капела изграђена 2006. године средствима општине и мјештана Писара.