Савовање обиљежило 43 године рада

Књижевни клуб "Савовање" из Шамца је обиљежио 43 године постојања и рада.
Предсједник Књижевног клуба "Савовање" Илија Павловић подсјетио је да су основани 1976. године и да рад нису прекидали, те да су један од најстаријих клубова у Републици Српској.

"Било је падова, али много више успона. До сада смо објавили више од 140 књига свих жанрова", рекао је Павловић.
Павловић је навео да је догађај уврштен у календар општинских културних манифестација и истакао добру сарадњу са руководством општине.
Он је додао да су овај дан обиљежили пјесничким сусретима, с обзиром на то да су били присутни пјесници из више књижевних клубова из Србије и Републике Српске.

Они су се дружили у просторијама Центра за културу у Шамцу, а међу присутнима су били и гости из Франкфурта Зорка Чордашевић  и Милад Обрадовић којима је уручена чланска карта Савовања, јер су изразили жељу да постану чланови овог клуба.

Павловић подсјећа да стално подмлађују клуб, те да ових дана учлањују четири младе ученице из Шамца.
Начелник Службе за друштвене дјелатности и пословe цивилне заштите у општини Шамац Слободан Стојић истакао је да ће општина наставити да подржава овакве видове манифестација.