У Основној школи у Горњој Слатини замјењена столарија

У Основној школи „Горња Слатина“ у Слатини код Шамца завршен је први дио пројекта замјена дотрајале столарије.
Школа у Слатини је изграђена 1966. године и прозори од тада нису замијењени.
У зимском периоду за ученике и наставнике просторије су биле скоро хладне.

Директор ОШ „Горња Слатина“ Тања Цвијановић рекла је да је замјена столарије урађена у оквиру пројекта унапређења енергетске ефикасности.
„Столарија је замијењена и то много значи за све нас, јер ће у зимском периоду учионице бити топлије, а и изглед школе је сада љепши и репрезентативнији“ - рекла је Цвијановићева.
Замјена столарије у школи коштала је 23.000, 20.000 КМ кабинет предсједнице РС Жељке Цвијановић и 3.000 КМ Општина Шамац.

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић каже да ће ускоро почети и санација санитарног чвора  и унутрашњи радови у Основној школи у Обудовцу, за шта је Влада Србије донирала 50.000 евра.
Он је подсјетио да  је ОШ „Шамац“ потпуно реновирана, а у Црквини средствима Владе Републике Србије изграђена нова школа.
„Радује ме да ће након завршених радова у Слатини и Обудовцу све школе имати много боље услове за рад“ - рекао је Милићевић.
Основну школу од првог до деветог разреда похађа 115 ученика и два подручна одјељења у Средњој Слатини и Гајевима.