У Основној школи у Обудовцу почела санација крова

На згради Основне школе у Обудовцу код Шамца почела је санација крова за шта су Влада Републике Српске и ресорно министарство издвојили 81.145 КМ.
Директор ове школе Косовка Панић рекла је да би санација крова могла бити завршена за 45 дана, уколико временски услови буду задољавајући.

"Ово смо очекивали дуго јер је школа стара и неколико пута је дограђивана. Најстарији дио саграђен је шездесетих година, затим седамдесетих", рекла Панићева.
Она је истакла да ових дана очекују санацију санитарних чворова за чије је радове Влада Србије, посредством Владе Републике Српске и општине Шамац, издвојила 50.000 евра.
Панићева је додала да ће по завршетку свих радова 258 ученика од првог до деветог разреда наставу похађати у топлим учионицама и без влаге.
Централна школа у Обудовцу има и два подручна одјељења у Обудовцу један и Баткуши.