Одржани осми слатински сусрети у Средњој Слатини

На Осмим фолклорним сусретима "Слатина 2019" у Средњој Слатини код Шамца учествовало је седам културно-умјетничких друштава из Републике Српске са око 150 чланова.

"Вјерујем да ће општина Шамац увијек подржавати овакве манифестације јер се кроз народне игре и пјесме његују и чувају обичаји и традиција", рекао је начелник општинског Одјељења за привреду и инспекцијске послове Предраг Недић, који је отворио манифестацију.

Кореографијама су се представили Српско просвјетно и културно друштво (СПКД) "Просвјета" из Средње Слатине, које је и организатор манифестације, Културно-умјетничко друштво (КУД) "Милошевац" из Милошевца, КУД "Посавина" из Црквине, КУД "Шевко Авдић" из Тареваца, КУД "Пучиле" и Српско културно-умјетничко друштво "Којчиновац-Чардачине" из Бијељине, те Секција за очување народне традиције из Лопара.

Предсједник СПКД "Просвјета" из Средње Слатине Десанка Пајић поздравила је учеснике, те истакла да ће настојати да ово дружење буде и наредних година.

Предсједник КУД "Шевко Авдић" из Тареваца Мустафа Мустајбеговић рекао је да први пут учествују на овим фолклорним сусретима иако су комшије, али да су јако срећни што имају прилику да покажу свој дугогодишњи рад.
Покровитељ ове манифестације је општина Шамац.